VII. Barsi Ernő énekverseny

(2017.11.29.)

Kisrefis diákok sikere a VII. Barsi Ernő Regionális Népdaléneklési Verseny Immár tizennegyedik alkalommal, Dr. Barsi Ernő nevét felvéve pedig hetedik alkalommal rendezte meg A Művelődés Háza és Könyvtára Zenei-részlege a Regionális Népdaléneklési Versenyét november 23-án.A versenyfelhívására 38 tanuló jelentkezett a helyi és a kistérségi iskolák alsó tagozatos diákjai közül, Bodrogolasziból, Tolcsváról, Hercegkútról, Kenézlőről és Komlóskáról is érkeztek versenyzők a megmérettetésre. Egy előre megadott kötelező és egy szabadon választott magyar népdalt adtak elő a gyerekek. A versenyzőket hallgatva megismerhettük a magyarság sokszínű és szinte kimeríthetetlen népdalkincsét.cAz értékelést szakértő zsűri végezte, melynek tagjai: Varjas Csabáné, a Farkas Ferenc Művészeti Iskola zenepedagógusa és Borsósné Fischinger Henrietta, néptánc pedagógus a Sárospataki Alapfokú Művészetoktatási Iskola igazgatóhelyettese voltakAz eredményhirdetés során oklevéllel, ajándékkönyvekkel, emléklappal és édességgel jutalmaztuk a versenyző gyermekeket. Iskolánk tanulói a következő helyezéseket érték el: 2. osztály II. díj: Kerekes Viktória Református Általános Iskola, Sárospatak Különdíj: Vida-Czene Kincső Ajándék Református Általános Iskola, Sárospatak 3. osztály III. díj: Siska Zsófia Anna Református Általános Iskola, Sárospatak 4. osztály Különdíj: Kiss Lara Református Általános Iskola, Sárospatak Köszönjük Takács Zoltánné és a szülők felkészítő munkáját, amellyel elősegítették a gyermekek eredményes szereplését!

Csikó Szilvia