Bolyais sikerek a Kisrefiben

(2018.11.27.)

Ebben a tanévben is megrendezésre került a Bolyai Matematika Csapatverseny megyei fordulója 3-8. osztályosok számára. A 2018. október 12-én megrendezett verseny célja: segíteni a diákokat azon képességek kifejlesztésében, hogy közösen, összedolgozva oldjanak meg feladatokat. Lehetőséget teremtett arra, hogy átéljék az együtt gondolkodás örömét, és a logikus gondolkodás mellett készségeiket közvetlenül is bemutathassák diáktársaik előtt, eközben pedig összemérhessék tudásukat. Iskolánkból 8 csapat nevezett e színvonalas versenyre. Diákjaink eredményesen szerepeltek. Évfolyamonként 60-75 csapat nevezett erre az alkalomra megyénkben.

Eredményeink:

3. helyezett: 4.a osztály csapata: Vinkler Violetta Laura,Árokszállási Péter Endre,Korcsmárszki Zalán,Szakál Patrik

Felkészítő tanáruk: Vaskóné Szabó Ágnes

9. helyezett: 4.b osztály csapata: Egeresi Csenge,Kis Tóth Lili,Rák Dorottya,Tompa Zalán

Felkészítő tanáruk: Tanásziné Kántor Erzsébet

12. helyezett: 3. b osztály csapata: Varga Luca,Vida Czene Kincső,Tóth Bence,Velkei Simon

Felkészítő tanáruk: Mózesné Nagy Mária

18. helyezett: 4.b osztály csapata: Kazup Zsóka,Nagy Lara,Szabó Annamária,Vágó Liliána

Felkészítő tanáruk: Tanásziné Kántor Erzsébet

18. helyezett: 5. osztály csapata: Csorba Anna,Kecskeméti Anna,Czinke Csanád,Nagy Dávid

Felkészítő tanáruk: Kazupné Dócs Andrea

A többi csapatunk is a középmezőnyben végzett.

Gratulálunk tanulóinknak és felkészítő tanáraiknak az eredményes szerepléshez!

Timáriné Király Sarolta tagintézmény-vezető