A REFORMÁTUS ISKOLÁK XIII. ORSZÁGOS MAGYAR VERSENYE

(2018.05.15.)

2018. április 20-án 13. alkalommal rendezték meg a magyar nyelvet szerető és versenyezni vágyó 3-8. osztályos református diákok számára az országos versenyt, az idén Miskolcon. A versenyfeladatok meghatározásakor, különösképpen a versmondásban és a szövegértés feladatsorokban, idén az 1848-49-es forradalom és szabadságharc 170. évfordulója ihlette a témaválasztást. A verseny fő gondolata: „Hazám, hazám, te mindenem!”. Két kategóriában, évfolyamonként 1-1 tanuló nevezhetett: 1. kategória: versmondás (kötelező vers és az idei témához illeszkedő szabadon választott vers) 2. kategória: helyesírás (diktálás) + komplex feladatsor (anyanyelvi ismeretek + szövegértés) Iskolánkat 11 tanuló képviselte ezen a versenyen, ahol rajtunk kívül még 27 református iskola diákja versenyzett. Versmondásban Uri Dorina, Kobál György, Valler Anna 5. , Séra Korina és Gál Tünde Virág 6. helyezést ért el. A 2. kategóriában Vágó Liliána mindössze egyetlen ponttal maradt le az első helyről, felkészítő tanára:Tanásziné Kántor Erzsébet. Kék Boglárka 6. , Karászi Réka és Vajda Eszter 7. , Csáki Zsófia 8. , Moheb-Ashya Farin 13. helyen végzett. A versenyhez kapcsolódóan egy illusztrációs rajzpályázatot is hirdettek. A kötelező versekhez, max. A3-as méretben, szabadon választott technikával készített alkotásokat vártak. 181 rajz érkezett be, amelyeket korcsoportonként értékeltek. Kovács Gyöngyi ötödik osztályos diák rajzát csoportjában a második legjobbnak ítélte a zsűri. Valamennyi eredményhez szívből gratulálunk.