Megyei Idegen Nyelvű Szavalóverseny

(2016.12.02.)

Nyolcadik alkalommal került megrendezésre november 24-én, csütörtökön, a miskolci Zrínyi Ilona Gimnáziumban, a Megyei Idegen Nyelvű Szavalóverseny. A versenyt angol, német és francia nyelven hirdette meg a Jedlik Ányos Tudományos Ismeretterjesztő Társaság. A verseny során a versenyzők először az elődöntőkben adták elő versüket, melyek mind valamilyen ünnepről szóltak. Iskolánkat Szabó Diána Elizabet, 10.A osztályos tanuló képviselte angol nyelvű versével. A 32 fős angolos mezőnyből 5 diák jutott tovább a döntőbe és volt lehetőségük versüket még egyszer előadni. A döntőben vegyesen hangzottak el az angol, német, valamint francia nyelvű szavalatok. A kellemes hangulatú és sokszínű döntő után a zsűri minden nyelvből 1-től 5-ig sorolta be a versenyzőket. Nagyon örültünk, mikor meghallottuk diákunk nevét a döntősök között. A versek elhangzása után újra izgalommal vártuk az eredményt, ami nagyon szép lett, hiszen Szabó Diána Elizabet 2. helyezést ért el.

Eredményéhez szívből gratulálunk.

Iskolánkról | Múlt és jelen | Információk | Aktuális | Eredmények | Linkek | E-napló