Refis díjeső az országos Áprily Szavalóversenyen

(2018.05.10.)

Március 24-én, szombaton rendezték meg az Országos Áprily Lajos Szavaló- és Prózamondó Versenyt Kaposvárott. A megmérettetést minden évben, tavasszal más-más református gimnázium szervezi, amelyen iskolánként két-két diák mérheti össze a tehetségét. Intézményünket Szabó Diána Elizabet (11. A) és jómagam (Gócs Annabella, 11. E) képviseltük. Szokásunkhoz híven és a helyszín távolsága miatt már a verseny előtti napon elutaztunk a helyszínre. Ott találkoztunk a vendéglátókkal, majd sétáltunk a városban, este pedig megnéztük a Csiky Gergely Színház aznapi előadását, a Chioggiai csetepatét, amelyben Eperjes Károly felejthetetlen játékában gyönyörködhettünk. A megmérettetés másnap délelőtt zajlott, először Szabó Magda prózákat vagy Tompa Mihály verseket adtak elő a diákok, majd szerelmes versek következtek. A kötelező szövegek között Lizi Szabó Magda: Megmaradt Szobotkának című művéből adott elő egy részletet, én pedig Tompa Mihály: Levél egy kibujdosott barátom után című versét mondtam el, a „szabadon választott” kategóriában Juhász Gyula Anna örök című versét szavaltam, barátnőm és versenytársam, Lizi pedig József Attila Kopogtatás nélkül című versét. A mezőny erőssége ellenére Lizi ezüst, én pedig bronz minősítést kaptam, ez szinte már csak bónusz volt két ilyen jól sikerült nap után. Ezúton is köszönöm felkészítő tanáraink segítségét (Szentimreiné Tóbiás Tímea és Csákiné Győri Beáta) és a versenyre elkísérő Csákiné tanárnő odaadását. Ha nem is elsősorban a díjért, de az élményért igazán megéri ilyen típusú versenyekre járni: új embereket és helyeket ismerünk meg, és végre időnk van egymásra, a másik megismerésére. Remélem, jövőre is hasonlóan jól fog sikerülni ez a verseny. Egy biztos, mi, pataki refisek ott leszünk!

Gócs Annabella, 11. E

Iskolánkról | Múlt és jelen | Információk | Aktuális | Eredmények | Linkek | E-napló