FESTIVAL D’ITALIANO 2018 – Debrecen

(2018.03.26.)

Tavaly Gyulán rendezték meg a Festival D’Italiano versenyt, ami akkora élmény volt számomra, hogy már akkor eldöntöttem, hogy a következő alkalmat sem fogom kihagyni. Kíváncsian vártam, hogy az idén hol kerül megrendezésre. Amikor megtudtam, hogy Debrecenben lesz márciusban, el is kezdtem gondolkodni rajta, hogy milyen kategóriákban induljak idén.

2018. március 23-24-én 10 diák képviselte iskolánkat ezen a fesztiválon, különböző kategóriákban. Vonattal utaztunk Debrecenbe, ahol elfoglaltuk szép, rendezett szállásunkat. A fesztivál első napja a Csokonai Vitéz Mihály Gimnáziumban telt el, ahol termenként zajlottak a különböző versenyek. A megmérettetések után hirdették ki a beküldött pályázatok eredményeit. Este vacsorát kaptunk és lehetőségünk volt az ismerkedésre, szórakozásra egy diszkó keretén belül, amelyen az összes versenyző részt vehetett.

A második napon a rendezvény a Debreceni Egyetemen folytatódott. Ezen a napon főleg csoportos versenyek voltak. Addig lehetőségünk volt körbejárni és megcsodálni ezt a gyönyörű egyetemet. A kora délutáni órákban került sor az eredmények hirdetésére és a díjak átadására. Azon kívül, hogy ott sikerült újabb embereket megismerni, valamint a már meglévő kapcsolatokat elmélyíteni, nagy öröm volt mindannyiunk számára, hogy 6 elismeréssel térhettünk vissza Sárospatakra.

Köszönjük szépen a gimnáziumunk vezetőségének, hogy lehetővé tette azt, hogy részt vehessünk a fesztiválon. Külön köszönet Dienes Orsolya Tanárnőnek, aki szívvel-lélekkel segített bennünket az egész felkészülés során. Ha kellett, a Tanárnő még reggel korábban is bejött azért, hogy segítsen. Nagyon nagy élmény, segítség volt Tőle, hogy a verseny előtt közösen imádkozhattunk a sikeres szereplésért. Mivel én egyéni ének kategóriában is indultam, külön köszönetem szeretném kifejezni Bereczki Róbert Tanár Úrnak, aki szintén sokat segített felkészülésemben.

Az idei Festival díjazottjai:

Kopp Kinga: a DTE pályázata – III. helyezés

a PPKE pályázata – I. helyezés

komolyzene, egyéni ének – dicséret

Rajhárt Katalin, Szabó Dalma, Galgovics Ivett, Hornyák Sebestyén: - kultúrtörténeti vetélkedő Szicíliáról – II. hely

Szebényi Dávid: prózamondás kategória – dicséret

Sepsi Benedek: versmondás kategória - dicséret

Grazie mille, ragazzi!

Ez a fesztivál az olasz nyelvet még jobban megszerettette velünk. Örülök, hogy ennek a nagy élménynek részese lehettem!

Kopp Kinga (10/A)

Iskolánkról | Múlt és jelen | Információk | Aktuális | Eredmények | Linkek | E-napló